ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Ալեն Սիմոնյանը հեռախոսազրույց է ունեցել ՌԴ ԴԺ Դաշնության խորհրդի նախագահի տեղակալ Յուրի Վորոբյովի հետ
Հունիսի 16-ին ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ, ՀՀ ԱԺ եւ ՌԴ ԴԺ միջեւ համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի համանախագահ Ալեն Սիմոնյանը հեռախոսազրույց է ունեցել ՌԴ ԴԺ Դաշնության խորհրդի նախագահի տեղակալ Յուրի Վորոբյովի հետ:
Զրույցի ընթացքում քննարկվել են միջխորհրդարանական հանձնաժողովի գործունեությանը, աշխատանքային գրաֆիկին առնչվող հարցեր, ինչպես նաեւ հաջորդ նիստին քննարկվող օրակարգի հետ կապված դրույթներ եւ փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցեր:
Հայ-ռուսական միջխորհրդարանական հանձնաժողովի համանախագահները վերահաստատել են հաջորդ՝ 33-րդ նիստի անցկացման վայրը եւ մոտավոր ժամկետները:

Телефонная беседа вице-спикера НС А.Симоняна с зампредседателя СФ ФС РФ Ю.Воробьевым
16 июня состоялась телефонная беседа вице-спикера НС, сопредседателя Межпарламентской комиссии по сотрудничеству между НС РА и ФС РФ А.Симоняна с заместителем председателя СФ ФС РФ Ю.Воробьевым.
В ходе беседы обсуждены деятельность, рабочий график межпарламентской комиссии, а также положения обсуждаемой повестки следующего заседания и другие вопросы, представляющие взаимный интерес.
Сопредседатели армяно-российской межпарламентской комиссии подтвердили место и примерные сроки проведения следующего, 33-го заседания.